Köylerimiz

9 Köy Sosyal Kooperatifi olarak, 9 farklı ilde 9 köy hayata geçirme hayali ile yola çıktık. Şimdilik Gökçeada ve Niğde’de olmak üzere iki köyümüzde gönüllülerimizle beraber hayallerimizi gerçekleştirmeye başladık. Köylerimizi kuracağımız illeri belirlerken hep yerelin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup harekete geçiyoruz.

Tüm köylerimizde amacımız; o bölgenin doğasına uygun olarak tarım ve hayvancılık yapmak, yerel üreticiyi destekleyerek sürdürülebilir kalkınma ve gelişmeye katkı sağlamak. Bu amacımız doğrultusunda kamu, özel sektör ve sivil toplum arasında güçlü işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz.

Köylerimizde yerel ve kentli bireyler arasındaki işbirliğini artırmayı önemsiyoruz. Gönüllülerimiz ile yereldekilerin beraber katılacağı sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenleyerek yerel ile kent arasında bir köprü kurmak istiyoruz.

9 Köy herkese, insanların doğayla yakınlaştığı bir deneyim sunar. Dolayısıyla; 9 Köy’ü hayata geçirdiğimiz tüm illerde biyolojik çeşitliliğin korunması, sürdürülebilir kaynak kullanılması, ekolojik dengenin bozulmaması, doğal varlıkların, çevresel ve kültürel mirasın, tarihin korunması alanlarında çalışmalar yürüteceğiz.

Yüzünü yeniden doğaya dönmek isteyen herkesi 9 Köy’e bekleriz…

9 Köy Gökçeada

9 Köy Niğde

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön