9 Köy Nedir?

Topraklarımız, doğamız ve yaşam alanlarımız çok değerli. İyi ve güzel bir dünya birlikte mümkün. Kaçıp gitmeyin, gelin birlikte üretelim, paylaşalım ve birlikte yaşayalım.

9 Köy der ki; sosyal fayda yaratmak benim yolum!

Sürdürülebilir bir iyilik zinciri kurmak için 9 ayrı bölgede yaşam alanı inşa edip oraları üretim alanları haline getirmek ve senin, benim, onun değil, hepimizin köyü olsun istiyoruz.

Köylerden ilkini Gökçeada’da kurmak için çıktık yola; birimiz köy çocuklarına İngilizce öğretirken, diğerimiz şehirden gelen çocuklarımıza seksek öğretsin; beyaz yakalı, dört duvarın içinden çıkıp gelmiş arkadaşımız doğayla kucaklaşıp Oradan çalışsın, ziraat okuyan arkadaşımız toprağa kalbini koysun diye düşündük. Bir yandan sanat konuşup renkleniyorken, diğer yandan da tarlada ürettiğimiz domatesleri toplayalım, dileyen de otursun rahat rahat bilim yapsın istiyoruz. 😊 Kırsalda, yerel halkı çalışan bir sistemin, bir ağın içine dahil edip, gelir elde etmelerini sağlamak, kentli köylü sentezini oluşturmak; unuttuğumuz değerleri, iyiliği, mutluluğu ve içten gülümsemeyi hep birlikte hatırlayıp hayatımızın merkezi yapmak istiyoruz.

Haydi var mısınız? Hep birlikte bir olup, yaşayıp, türetip, üretmeye. Tüketmemiz için üretmemiz gerek. Durun! Hemen olmaz demeyin, olur, siz inanıp emek verirseniz olur!
Hadi gelin…

Bu hikayenin bir ucundan tutun, olmazı olur yapalım!

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön